תנאי שימוש באתר ״סוניקה״

תקנון השימוש באתר הנ״ל נכתב בלשון זכר אך האמור בו מתייחס לנשים וגברים כאחד.

כללי

1. אתר "סוניקה" (להלן ״האתר״) הינו בבעלות חברת סוניקה חשמל בע״מ (להלן: ״החברה״) ח.פ. 513062422 ומופעל על ידה. האתר משמש כאתר תדמיתי של החברה וכמו כן גם כחנות וירטואלית לרכישת מוצרים ע״י ציבור הגולשים באתר. הוראות תקנון זה יחולו על כל שימוש ו/או רכישה באתר זה. שימוש באתר לרבות גלישה ו/או רכישה מהווה אישור כי המשתמש קרא רת הוראות תקנון זה וכי הוא מסכים להוראותיו ולכל סעיפיו באשר הם, כמו כן המשתמש מסכים לפעול על פיהן ולקבלן ללא כל הגבלה או הסתייגות. במידה ואינך מסכים לתנאי השימוש, אנא הימנע משימוש באתר וצור עימנו קשר על מנת שנוכל לסייע בדרכים חלופיות.

2. השימוש באתר זה על כל תכניו והשירותים המוצעים בו, הורדות של קבצים, מדיה -כגון תמונות וסרטונים והתכנים השונים המוצעים לקהל המבקרים עשויים להשתנות מעת לעת או בהתאם לסוג התוכן. 

3. הנהלת האתר שומרת לעצמה הזכות לעדכן את תנאי השימוש המוצגים להלן מעת לעת על כן יש לקרוא בעיון את כלל התנאים המופיעים בתקנון לפני כל שימוש או רכישה.

4. תוקף תנאי השימוש הינו מצטבר. תנאי השימוש מתקיימים זה לצד זה ולא מצמצמים את תחולת השני.

5. המשתמש רשאי לעשות שימוש בתכנים ושירותים אלו לצרכים אישיים ובלתי מסחריים בלבד.

קניין רוחני

6. האתר כמו גם כל המידע שבו לרבות עיצוב האתר, קוד האתר, קבצי מדיה לרבות גרפיקות, סרטונים, תמונות, טקסטים, קבצים המוצעים להורדה וכל חומר אחר אשר מוצג באתר שייכים במלואם לאתר הנ"ל ומהווים קניין רוחני בלעדי של אתר "סוניקה" ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור כתוב מראש מהחברה. התכנים המוצעים באתר הינם בבעלותם הבלעדית של "סוניקה" ואין לעשות בהם שימוש אשר נועד את האמור בתקנון זה (ראה סעיף 5) למעט במקרים בהם צוין אחרת או במקרים בהם צוין כי זכויות היוצרים שייכים לגוף חיצוני.

7. בנוסף אין להפיץ, להעתיק, לשכפל, לפרסם, לחקות או לעבד פיסות קוד, גרפיקות, סרטונים, סימנים מסחריים או כל מדיה ותוכן אחר מבלי שיש ברשותכם אישור כתוב מראש מהחברה.

8. אי עמידה במגבלות אלו עלולה להוביל למניעת גישתך לאתר ואף לחשוף אותך לאחריות אזרחית ו/או פלילית, על-פי כל דין.

תוכן האתר וזמינותו

9. הנהלת האתר שומרת לעצמה את הזכות לחסום כל משתמש, בכל זמן על פי שיקול דעתה ושומרת את זכותה לשנות או להפסיק את הפעלת האתר, כולו או חלקו, ללא צורך בהסבר ו/או הודעה מוקדמת.

10. בהמשך לסעיף 9, אנו שואפים לספק לכם את המידע המוצג באתר ללא הפרעות אך יתכנו בשל שיקולים טכניים, תקלות צד ג או אחרים, הפרעות בזמינות האתר. החברה תהיה ראשית להפסיק את הפעילות המתבצעת באתר, באופן זמני ו/או קבוע בכל זמן, מבלי שתהיה למשתמש כל טענה זכות ו/או תביעה בעניין זה. לא יינתן כל פיצוי כספי או אחר בשל הפסקת השירות / הורדת האתר באופן זמני/או קבוע.

11. קישורים לאתר חיצוניים אינם מהווים ערובה כי מדובר באתרים בטוחים, איכותיים או אמינים וביקור בהם נעשה על דעתכם האישית בלבד ונמצאים בתחום האחריות הבלעדי של המשתמש באתר.

תנאים להזמנת מוצרים באתר

12. הזמנת ורכישת מוצרים באתר ניתנת למשתמשים אשר עומדים בתנאים המצטברים הבאים:

12.1 משתמשים בני 18 ומעלה, בעלי תעודת זהות ישראלית תקפה. במידה והמזמין הינו קטין או אינו זכאי לבצע פעולות ללא אישור אפוטרופוס יראה השימוש באתר כמאושר ע"י אפוטרופוסו.

12.2 משתמשים בעלי כרטיס אשראי ישראלי תקף.

12.3 משתמשים בעלי תא דואר אלקטרוני וכתובת בישראל.

המוצרים ואופן הרכישה

13. האתר מציע מגוון מוצרים לרכישה באופן של מכירה פרטית ו/או בכל שיטה אחרת אשר תחליט החברה.

14. החברה רשאית להוסיף ו/או לגרוע מוצרים המוצעים למכירה באתר בהתאם לשיקוליה של החברה וזמינות במלאי.

15. כמו כן, רשאית החברה לקבוע, לעדכן ולשנות את אופן מכירת המוצרים, את מחירם ואת דמי המשלוח בהתאם לשיקוליה הבלעדיים של החברה.

16. באתר ניתן לרכוש מוצרים עד גמר המלאי. כאשר מוצר אוזל מהמלאי הוא מוסר מהאתר או מסומן בסימון של ״אזל מהמלאי״ ולא ניתן לבצע רכישה. במידה ולאחר המכירה יתברר כי המוצר אזל מהמלאי בשל נסיבות שלא היו ידועות בעת ביצוע ההזמנה, החברה תודיע עד כשלושה ימי עבודה כי המוצר אינו במלאי. במקרה כזה רשאי הרוכש לבטל את הרכישה ולקבל את מלוא כספו חזרה או להזמין מוצר אחר במקומו.

17. כלל המוצרים המוצעים למכירה באתר הינם מוצרים חדשים באריזתם המקורית של החברה.

18. עמוד המוצר מכיל תמונות, הנועדו לדמות באופן הקרוב ביותר את המוצר, מחירו של המוצר כולל מע״מ, עלות דמי השילוח ומפרט טכני. בכל מקרה של פער או הבדל בין התצלום לבין המפרט הטכני, יגבר התיאור במפרט הטכני.

19. החברה תעשה ככל ביכולתה כי המידע המוצג באתר ובדפי המוצרים יהיה עדכני באופן רציף ומדויק ככל שניתן.

20. רכישת המוצרים באתר מותנית במסירת פרטים אישיים בסיסיים לצורך זיהוי ואימות. יש להקפיד על מסירת פרטים נכונים בכדי להבטיח את ביצוע הקניה. לאחר ביצוע ההזמנה תתבצע בדיקה ואימות הפרטים. המשך תהליך יתאפשר רק לאחר קבלת אישור מחברת האשראי. יובהר כי הקלדת פרטים אישיים כוזבים אורה לחלוטין ומהווה עבירה פלילית ועשויה להביא לנקיטת הליכים משפטיים פליליים ואזרחיים כנגד המפר.

21. ההזמנה תשלח למחשבי החברה ולאחר מס׳ שעות ישלח אישור על ביצוע הפעולה בדואר אלקטרוני. יובהר כי משלוח הדואר האלקטרוני אינו מהווה אישור על ביצוע הפעולה ואינו מחייב את החברה.

22. במידה ולא אושרה עסקת ע״י חברת האשראי תשלח הודעה לדואר האלקטרוני והעסקה לא תתבצע. בכדי לבצע את הרכישה על הרוכש להסדיר את העניין אל מול חברת האשראי וליצור קשר עם מוקד המכירות בחברה. במידה ולא יעשה הדבר תראה החברה את העסקה כמבוטלת.

22. לחברה נתונה הרשות על פי שיקול דעתה למנוע ממשתמשים את הגישה לרכישה, היה והתנהגותם אינה הולמת ו/או היה והם מבצעים שימוש בלתי ראוי או בלתי סביר באתר, לרבות אי ציות לתנאי השימוש ו/או למדיניות הפרטיות ו/או אם כרטיס האשראי של המשתמש נחסם או הוגבל לשימוש.

23. הפרטים שהוזנו ופרטי רישום העיסקה במחשבי החברה יהוו ראייה לכאורה לנכונות הפעולה ולביצועה.

24. האתר משמש למכירה קמעונאית בלבד. מחירי המוצרים באתר תקפים לרכישה באמצעות האתר בלבד ואינם חלים בבית העסק.

מדיניות משלוחים

25. המוצרים אשר נרכשו באתר יסופקו לאחר אישור תשלום ע״י חברת האשראי ובהתאם לתנאי האספקה אותם מילא הרוכש בעת ביצוע ההזמנה.

26. אופציה ראשונה לאספקה היא איסוף עצמי ללא חיוב בדמי משלוח מבית העסק, זאת לאחר תיאום מראש לגבי זמינות המוצר בבית העסק ותיאום הגעה (אחריות זו מוטלת על הרוכש). אופציה שניה היא משלוח באמצעות דואר שליחים, שירות דואר אקספרס של דואר ישראל או קבלני לוגיסטיקה ושילוח אחרים בתוספת תשלום המוצג בדף המוצר. המחירים משתנים בהתאם לגודל החבילה וסוג המוצר ונתון לשינוי בהתאם לשיקוליה הבלעדיים של החברה.
שימו לב כי לא ניתן יהיה לשנות את אופן האספקה לאחר השלמת הרכישה.

27. בעת איסוף עצמי אחריות הרוכש לבדוק את תקינות האריזה. אחריות השינוע תחול על הלקוח החל ממועד קבלת המוצר לחזקתו.

28. דמי המשלוח הרשומים בדף המוצר אינם כוללים חיובים בגין הובלה חריגה (הובלה במנוף, הובלה מעבר לשני קומות, היעדר מעלית, צורך במנוף עקב תנאים מיוחדים בכתובת הלקוח וכיו"ב). כל תוספת בגין הובלה חריגה תחול על הרוכש ותשולם על ידו.

29. מועד אספקת המוצרים באמצעות דואר שליחים יהיה עד חמישה ימי עסקים החל מיום קבלת האישור לעסקה מחברת האשראי כאשר יום העסקים הראשון יחושב החל מיום למחרת ההזמנה. כמו כן יום עסקים הינו ימים א׳-ה׳ ואינם כוללים ימי שישי, שבת, ערבי חג ימי חג וימי שבתון. 

30. בנסיבות של איחור בשל כוח עליון כדוגמת שריפה, שיטפון, מלחמה וכו' ו/או עקב אירועים שאין לחברה שליטה עליהם כדוגמת שביתות, תקלות וכיוצא בזה, תיידע החברה את הרוכשים מיד עם היוודע דבר האיחור ותאפשר להם לבחור בין המתנה לקבלת המוצר, או קבלת מוצר חלופי, או ביטול העסקה והשבת כספם.  כמו כן החברה לא תהיה אחראית בגין עיכובים שאינם בשליטתה ו/או שמקורם ברוכש, לרבות אך לא רק עיכוב בגין קושי ליצור קשר עם הרוכש בשעות העבודה המקובלות. עיכוב כאמור לא ייחשב כהפרת התחייבות של החברה לאספקת המוצר.

31. ייתכנו עיכובים או חוסר אפשרות לאספקת המוצרים למתגוררים בישובים אשר קיימת בעית גישה אליהם מטעמים בטחוניים או משיקולים אחרים של חברות השילוח השונות. במקרה כזה יובהר העניין לרוכש והחברה תהא רשאית לתאם עם הרוכש את מסירת המוצר במקום מוסכם אחר שיהיה מקובל על הצדדים ובהתאם למדיניות החברה. להלן רשימת הישובים, לפי סדר א'-ב', בהם מבוצעת מסירה אישית עד הדלת: צפו ברשימת יעדי מסירת דואר שליחים מדלת לדלת
בכל שאר הישובים, ברחבי הארץ, המסירה הנה בהתאם לנוהל חלוקת הדואר בישוב.

32. במידה ויתברר לחברה כי ישנם קשיים רבים לאספקת המוצר ליעד המבוקש וכי לא ימצא פיתרון מתאים לאחר בירור עם הרוכש וחברת השילוח, תהיה החברה רשאית לבטל את העסקה בכל מועד. במקרה זה תשיב החברה לרוכש את מלוא התמורה ששילם (אם שילם) ו/או תבטל את חיוב כרטיס האשראי שלו. הרוכש לא יהיה זכאי לכל פיצוי נוסף בגין ביטול העסקה.

33. בעת אספקת המוצר ו/או באיסוף עצמי של מוצרים, רשאית החברה ו/או מי מטעמה לדרוש את נוכחותו של בעל כרטיס האשראי בעת מסירת המוצר, ו/או הצגת תעודה מזהה של בעל כרטיס האשראי כתנאי למסירת המוצר.

אחריות ותיקונים

34. המוצרים באתר מסופקים עם תעודת אחריות כדין, ולכל מוצר תקופת אחריות שונה. המוצרים המוצעים לרכישה במסגרת האתר הינם חדשים לחלוטין, באריזותיהם המקוריות ונהנים מכל האחריות והשירות המקובלים בהתאם לתעודת האחריות המצורפת.

35. שירות לכל הפריטים המוצגים באתר ינתן במעבדת השירות הראשית בלבד בכתובת: היצירה 1, אור יהודה, ישראל. יש להגיע פיזית למעבדה לאחר תיאום טלפוני.

36. במידה והרוכש איננו מעונין או איננו יכול להגיע למעבדת השירות ניתן לרוכש אופציה לשלוח את המוצר בדואר שליחים על חשבונו לאחר תיאום טלפוני עם מעבדת השירות. תיקון במסגרת האחריות: המוצר ישלח חזרה בדואר שליחים ללקוח לאחר שתוקן/הוחלף במידת הצורך ללא חיוב נוסף. תיקון שלא במסגרת האחריות: יש ליצור קשר טלפוני לפני שליחת המוצר לבירורים נוספים! אין לשלוח מוצר שלא במסגרת האחריות ללא יצירת קשר טלפוני ואישור של טכנאי לשליחה.

37. החברה איננה מתחייבת לתיקון מוצר שלא במסגרת האחריות. בקבלת מוצר תקול שאיננו במסגרת האחריות הטכנאי מבצע בדיקה ראשונית לצורך מענה האם ניתן לתקן ובעניין עלות התיקון הצפוי. רק לאחר כי נקבע שהתיקון אפשרי ועלות התיקון מקובלת על הלקוח יתבצע התיקון. אחריות בגין תיקון זה תהינה חצי שנה מיום התיקון.

ביטול עסקה והחזרת מוצרים

38. רוכש מוצרים באתר זה רשאי לבטל את העסקה בהתאם להוראות חוק הגנת הצרכן, התשמ"א-1981 (להלן: "החוק"). הלקוח מחויב לבדוק את המוצר מייד עם קבלתו. במידה ומצא כי המוצר שסופק פגום או כאשר מפרט המוצר שונה מהמפרט שפורסם באתר, רשאי הלקוח לבטל את את העסקה ולהחזירו לשולח בצירוף חשבונית המקור, לשלוח הודעת ביטול לעסקה בכתב המופנה לחברה. הרוכש יזוכה, תשלח הודעת ביטול חיוב והחזרת המוצר תעשה ע״י החברה. יש להחזיר את המוצר ככל שהדבר אפשרי או סביר באריזתו המקורית.

39. בעת ביטול עסקה שלא עקב פגם או אי התאמה הלקוח רשאי לבטל את העסקה, זאת ע״י משלוח הודעת ביטול בכתב עם שם ות.ז. לחברה במייל או בפקס. יש להחזיר את המוצר ככל שהדבר אפשרי או סביר באריזתו המקורית תוך 14 יום מיום קבלת המוצר בצירוף חשבונית המקור כאשר עלות ההחזרה חלה על הרוכש ותשולם על ידו. לאחר קבלת המוצר הרוכש יזוכה לאחר ניכוי של דמי טיפול בסך של 5% מערך העסקה או 100 ₪, לפי הנמוך מביניהם, ותשלח הוראת ביטול חיוב ללקוח, על פי החוק וזאת מבלי לגרוע מיתר זכויות החברה בהתאם להוראות החוק. 

40. החברה רשאית לבטל עסקה ו/או התקשרות עם כל משתמש במקרה שבו נפלה טעות בתום לב באחד מהנתונים המפורטים באתר, לרבות מחיר המוצר, תיאור או כל טעות אחרת שעל בסיסם נעשתה ההזמנה. כמו כן במקרה של השבתה, תקלה בפעילותו התקינה של האתר עקב ״כוח עליון״ ו/או, מקרה של תקלה מהותית אחרת באחד מאמצעי התקשורת של החברה ו/או מקרב שבו גורמים ו/או אירועים שאינם בשליטת החברה יעכבו, ימנעו או ישבשו את פעילותו התקינה של האתר ו/או את אספקת המוצרים.

מדיניות פרטיות, ניהול משתמשים ומבקרים באתר

41. הנהלת האתר תעשה כל שביכולתה להגן על פרטי המשתמשים הרשומים באתר/ מנויים הרשומים באתר. פרטי האשראי והתשלום הינם מאובטחים בהתאם לתקנים בינלאומיים ואינם נשמרים במערכת החברה, זאת על מנת להגן על ציבור הלקוחות של החברה.

42. החברה מנוהלת ומתעדכנת באופן שוטף ומנסה לספק את שירותי ההגנה הטובים ביותר בפני חדירה או פריצה לרבות מאגרי המידע. עם זאת במקרים בהם יעלה בידיו של צד שלישי להשיג גישה למידע מוסכם בזאת כי לגולשים, משתמשים וחברים באתר לא תהה כל תביעה, טענה או דרישה כלפי צוות האתר "סוניקה".

43. באתר זה עשוי לעשות שימוש בקבצי קוקיז ( במיוחד עבור משתמשים רשומים ומנויים) ובממשקי סטטיסטיקה פנימיים בכדי לשמור תיעוד סטטיסטי אנונימי של גולשים וניתוח תנועת הגולש/ים, הרגלי גלישה באתר וניתוח קליקים וזמן שהייה. בכל העת ולבד מאשר גולשים המחוברים לאתר המידע הנשמר הוא אנונימי לחלוטין ואין בו את שם הגולש או כל פרט מזהה אחר. 

44. החברה רשאית לעשות שימוש במידע שיתקבל מאת המשתמש או שנאסף אודותיו לצרכים שונים כגון יצירת קשר עם המשתמש, שיפור המידע והתכנים שתציע במסגרת האתר למשתמשים באופן אישי ו/או כללי.

45. מבלי לגרוע מהאמור, בכפוף למסירת פרטי ההתקשרות של המשתמש והסכמתו לקבלת דיוור ישיר, תהיה רשאית החברה לשלוח מדי מפעם לפעם, מידע פרסומי של החברה ו/או צדדים שלישיים. המשתמש יהיה רשאי לבטל את הסכמתו בכל שלב ולחדול מקבלת תוכן זה באמצעות פנייה עם המילה ״הסרה״ למייל התמיכה.

46. יצירת קשר איתנו לשאלות בעניין הגנת הפרטיות באתר, וכן לתלונות על הטיפול במידע באתר, אנא פנה לאחראי על הגנת הפרטיות באתר, לאימייל Support@Sonica.co.il

חוק פינוי פסולת אלקטרונית

47. לקוחות יקרים, בהתאם להוראות חוק פסולת אלקטרונית אנחנו נפנה עבורכם במועד אספקת המוצר החדש שתרכשו באתר זה, את המוצר הישן הדומה למוצר שאתם רוכשים, וזאת ללא כל תשלום (ובתנאי שלא מדובר במוצרים שעלולים ליצור סיכון בריאותי או בטיחותי).

לדוגמה – אם אתם רוכשים מאוורר חדש ואתם מעוניינים להשליך את המאוורר הישן שלכם, אנחנו נפנה את המאוורר הישן מבתיכם במועד האספקה של המאוורר החדש.

48. יש לציין זאת בעת ביצוע ההזמנה. לפרטים נוספים, אנא צרו קשר עם נציג המכירות בחברה.

איזור שיפוט

49. בעת שאתם עושים שימוש באתר ובמקרה בו התגלעה כל מחולקת אתם מסכימים להלן כי האמור לעיל נמצא תחת סמכות השיפוט הבלעדי של החוק הישראלי תוך שימוש במערכת בתי המשפט הישראליים בלבד במחוז תל אביב.

 

צרו עימנו קשר

ליצירת קשר והזמנות