תנור חימום לבית

 

 

איזה תנור חימום לבית יתאים לצרכים שלכם? המדריך

ישראל היא אמנם מדינה ים תיכונית חמה, אך במסגרת שינויי האקלים העולמיים החורף אצלנו הופך לקר יותר ויותר, והשימוש בתנור חימום לבית הפך לנפוץ ושכיח. השאלה שמעסיקה רבים היא איזה אמצעי חימום יהיה הכי יעיל והכי זול, ומזגן הוא לא תמיד אופציה, כי לפעמים אין מזגן ולפעמים ישנה רגישות גבוהה לחום המייבש שהוא מוציא. כדי לסייע לכם בהחלטה מביאים מומחי חברת SONICA את  המדריך לבחירת אמצעי החימום לבית.

תנורי ספירלה


תנור חימום לביתבעבר תנורי ספירלה היו התנורים היחידים שהיו זמינים, אמרת תנור חימום לבית אמרת תנור ספירלה. בבתים רבים עדיין משתמשים בהם, אולם חשוב לדעת כי תנורי ספירלה פחות בטיחותיים לשימוש בבתים שבהם יש ילדים קטנים לעומת תנורים עם גוף חימום קרמי. הסכנות הטמונות בתנורי הספירלה הן התלקחות והתחשמלות, כיוון שניתן להגיע אל גוף החימום בקלות רבה יחסית. צריכת החשמל של תנורי הספירלה גבוהה, אך מצד שני הם מתחממים מהר, מספקים עוצמת חום גבוהה יחסית, ובדרך כלל ניתן לשלוט בעוצמת החום על ידי הדלקת פסי חימום נוספים או כיבויים, וכאשר דרוש חימום ממוקד או חימום חלל קטן הם עושים עבודה נהדרת. 

תנור קרמי


תנורים קרמיים, הנקראים גם מקרני חום, משלבים גופי חימום סטנדרטיים עם מחזיר חום גדול (רפלקטור), שמעצים את רמת החום שהתנור פולט. ישנם סוגים שונים של תנורים קרמיים, חלקם מיועדים לתלייה וחלקם עומדים, ובדרך כלל הם מצוידים בווסת טמפרטורה שמאפשר לשלוט על החום ובמנגנון שמכבה את התנור באופן אוטומטי במקרה של נפילה. התנורים הקרמיים מתחממים מהר ויחסית לחום שהם מפיצים צריכת האנרגיה שלהם נמוכה, בזכות מחזיר החום. בבתים בהם יש ילדים צעירים יש להיזהר מאוד בשימוש בתנור הקרמי בשל עוצמת החום הגבוהה. 

תנורי קוורץ ואינפרא אדום


תנורי קוורץ (או הלוגן) ואינפרא אדום פועלים בעזרת קרינה אלקטרומגנטית ולכן פחות מסוכנים לשימוש מתנורי הספירלה ומעניקים אפקט דומה מבחינת החימום. תנורים אלה נפוצים בשימוש בחדרי רחצה ומגיעים בדרך כלל מצוידים בטרמוסטט, טיימר לכיוונון זמן ההפעלה ומנגנון בטיחות שמכבה את התנור במקרה של נפילה. תנורי הקוורץ הם התנורים החסכוניים ביותר בצריכת החשמל בשימוש ביתי אך מחממים את החלל בצורה איטית יותר. אם יש לכם ילדים צעירים ואתם רוצים תנור חימום לבית – זה התנור המומלץ.
 
 
 
 

צרו עימנו קשר

ליצירת קשר והזמנות