תאורת חירום קבועה

 

 


המדריך המלא לרכישת תאורת חירום קבועה

 

בין אם מדובר במצב חירום ביטחוני או הפסקת חשמל, תמיד מומלץ להחזיק בבית תאורת חירום קבועה שתהיה בהישג יד. מחברת סוניקה חשמל בע"מ, המתמחה בייבוא ושיווק מוצרי חשמל איכותיים, מסבירים שישנם כיום סוגים שונים של תאורות חירום שניתן לסווג לכמה קטגוריות בהתאם לאופי השימוש, סוג הסוללות, אפשרויות הטעינה, זמן השימוש וכן הלאה.

מחברת סוניקה מציינים שתאורת חירום קבועה כוללת סוללה או מצבר ייחודיים ומתוכננת באופן שבו האור שלה נדלק אוטומטית מיד כשמתרחשת נפילת מתח או הפסקת חשמל. תאורת חירום קבועה מותקנת מעל לתקרה או הקיר ומתאפיינת לעתים קרובות בגוף תאורה גדול בהשוואה לגופי תאורה אחרים ורפלקטור שמיועד להגדיל את עוצמת האור.

תאורת חירום קבועה או ניידת

נהוג לעשות שימוש בתאורת חירום קבועה במבני ציבור, אולמות כנסים, מבני מסחר ובנייני מגורים, ובפרט בחללים כמו חדרי מדרגות, לובי כניסה, מקלטים וכיוצא בזה. כמו כן, במקרים רבים משתמשים בהן כתאורת הכוונה בסמוך לפתחי כניסה ויציאה. סוג אחר של תאורת חירום היא תאורת החירום הניידת שנפוצה מאוד במגזר הפרטי.

גם בתאורה מסוג זה, מדובר במכשיר שמופעל מיד כשהחשמל פוסק, אולם להבדיל מתאורת החירום הקבועה, זהו מכשיר נייד לחלוטין, שניתן לשאתו ממקום למקום. תאורת חירום ניידת ניתנת להדלקה ולטעינה בדיוק כמו פנס, ואפשר גם להתקינה במקומות אסטרטגיים בבית, כמו לדוגמה בממ"ד או במטבח. ישנם דגמים שאידאליים לטיול ומחנאות, בעוד שדגמים אחרים מותאמים להתקנה בכלי רכב בשל עיצובם הייחודי.

לוודא שהמוצר מחזיק בתו תקן ישראלי של מכון התקנים

כמו כן, תאורת חירום קבועה ניזונה דרך קבע מרשת החשמל, בעוד שתאורת החירום הניידת ניתנת לטעינה באמצעות השנאי או חיבור המכשיר לשקע החשמל, כשלאחר מכן נעשה שימוש באנרגיה שנאגרה. מחברת סוניקה מוסיפים שמחירי תאורות החירום נעים בטווח רחב שבין 50-600 שקלים, ובמידה והדבר נוגע לצריכה במגזר הפרטי, ניתן להסתפק במוצר שעלותו עד 150 ₪.

יחד עם זאת, חשוב להקפיד ולוודא שהמוצר מחזיק בתו תקן ישראלי של מכון התקנים, שכן בעבר שווקו בארץ מספר דגמים שהיו ללא תו תקן ונמצאו מסוכנים לשימוש. בנוסף, כדאי להעדיף ולרכוש תאורות חירום עם אחריות מינימלית שאורכה כשנה, ושמציעה זמן תאורה מינימלי של מספר שעות במקרים של מצב חירום או הפסקת חשמל.

 

תאורת חירום קבועה | סוניקה מוצרי חשמל

צרו עימנו קשר

ליצירת קשר והזמנות